2016-07-23

Kuźnica ATRAKCJE

Atrakcje dla turystów w Kuźnicy

Główne atrakcje Kuźnicy to przede wszystkim: zatoka, morze oraz wszechobecny spokój, który sprzyja spacerom, plażowaniu oraz generalnie odpoczynkowi. Zamiast tłumów spacerujących od baru do baru spotkacie tu rodziny z dziećmi, pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu, miłośników wycieczek rowerowych, spacerów Nordic Walking i biegaczy. Jednak turyści poszukujący pięknych plaż także nie będą rozczarowani - plaża w Kuźnicy jest dość szeroka i piaszczysta, a w chłodniejsze dni można wypoczywać na węższej plaży nad Zatoką Pucką, w której woda jest zawsze o kilka stopni cieplejsza niż Bałtyk. W Kuźnicy mimo, że to mała miejscowość znajdziecie miejsca gdzie można dobrze zjeść, szkółki wind/kite-surfingu, wypożyczalnie sprzętu wodnego, która również oferuje rejsy po Zatoce oraz wiele innych atrakcji, o których więcej możecie przeczytać poniżej.

Zobacz też atrakcje stricte dla dzieci.

Windsurfing

Kuźnica to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody z windsurfingiem. Pięknym sportem dającym wiele radości, którego mogą próbować dzieci już od piątego roku życia.

Dowiedz się więcej...

Kitesurfing

Warunki wietrzne panujące w Kuźnicy świetnie nadają się do nauki kitesurfingu, dodatkowo w porównaniu do innych miejscowości na Półwyspie Helskim, w Kuźnicy panuje dużo mniejszy tłok na wodzie, przez co progres będzie szybszy, a pływając nie trzeba się stresować zderzeniem z innym surferem.

Dowiedz się więcej...

Sklep Mimi Monster

W sezonie letnim w centrum Kuźnicy, obok bazy windsurfingowej Maxsurf pojawia się sklep Mimi Monster oferujący świetne ręcznie robione ubrania, a przede wszystkim czapki i dresy. Stanowczo warto sprawdzić tę atrakcje.

Dowiedz się więcej...

Restauracje i knajpy

Kuźnica mimo swoich małych rozmiarów posiada szeroką listę knajp i restauracji z dobrym jedzeniem. Oprócz pysznych smażalni ryb, w Kuźnicy znajdziecie także dobrą pizze, makarony czy naleśnikarnię.

Dowiedz się więcej...

Inne sporty i spacery

Co robić w Kuźnicy gdy już znudzi nam się siedzenie nad morzem? Jakie atrakcje nie wymagają wchodzenia do wody? Gdzie wypożyczyć rowery? Gdzie chodzić na spacery? Czy w Kuźnicy znajdują się boiska do piłki nożnej i siatkówki? Tego dowiecie się na tej podstronie...

Dowiedz się więcej...

Rejsy

Z Kuźnicy możemy wybrać się na rejsy w kilka interesujących miejsc na Zatoce Puckiej, takich jak: wrak polskiego okrętu podwodnego lub Mewia Rewa - mielizna znajdująca się na środku Zatoki.

Dowiedz się więcej...

Marsz Śledzia

Rok w rok z Kuźnicy startuje tak zwany "Marsz Śledzia" czy pochód idący przez Zatokę Pucką, aż do Rewy. Uczestnicy idą głównie mielizną, ale w niektórych miejscach muszą także przepłynąć kilkaset metrów. Wszystkie informacje o tym wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Dowiedz się więcej...

Sklepy Wind/Kite-surfingowe

W Kuźnicy niestety nie funkcjonuje żaden sklep ze sprzętem windsurfingowym lub kitesurfingowym, jednak na naszej stronie dowiesz się gdzie można się w niego zaopatrzyć na terenie Półwyspu Helskiego.

Dowiedz się więcej...

Naprawa sprzętu wind/kite

W Kuźnicy funkcjonuje serwis zarówno naprawy żagli windsurfingowych, latawców do kite'a, a także osobny specjalizujący się w deskach do windsurfingu i łódkach. Pod poniższym linkiem znajdziesz zestawienie serwisów obejmujące cały Półwysep Helski.

Dowiedz się więcej...

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Wypożyczenie żaglówki, kajaków lub rowerka wodnego to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wraz z rodziną. Dla osób szukających mocniejszych wrażeń wypożyczalnia oferuje lekcje pływania katamaranem oraz wake-a i narty wodne!

Dowiedz się więcej...