2016-07-25

Kitesurfing

Kitesurfing – 100% funu!

Kitesurfing to świetny sport wodny, w który mogą zacząć się bawić dzieci ważące minimum 45 kilogramów i umiejące pływać, oczywiście tak jak w przypadku windsurfingu nie ma tu górnych ograniczeń wiekowych. Początki w kitesurfingu są trudniejsze niż w windsurfingu jednak później postęp jest dużo szybszy. Pływanie nawet z prędkością ponad 50 km/h i możliwość robienia kilkumetrowych skoków w górę daje masę zabawy oraz satysfakcji. W Kuźnicy panują bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu, ze względu na nawet kilku kilometrowe płycizny w głąb zatoki, na których można rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem. Do tego z Kuźnicy jest najbliżej położoną miejscowością do tak zwanych „Mewich Rew” czyli płycizny na zatoce, na którą to są organizowane rejsy motorówkami i prowadzone tam kursy kitesurfingowe w dni gdy przy brzegu jest zbyt mało wiatru.


Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą ze szkółki Jimmy World.


Gdzie można nauczyć się kitesurfingu w Kuźnicy?

 • Jimmy World

  Szkółka Jimmy World znajduję się bezpośrednio przy głównym deptaku w Kuźnicy, jej dokładny adres to: ul. Hallera 9. Posiada ona najnowszy sprzęt GA Kites oraz doświadczoną kadrę instruktorów z dużą dawką humoru oraz profesjonalnym podejściem do każdego klienta. Osobiście nie słyszałem jeszcze o osobie, która nie byłaby zadowolona ze szkolenia u nich, połączenie dużych umiejętności instruktorów z uśmiechem na ich twarzach i dużym poczuciem humoru to mieszanka gwarantująca szybki progres w szkoleniu i miłą atmosferę na zajęciach. W powyższe galerii znajdują się zdjęcia klientów i instruktorów właśnie z tej szkółki.

  Więcej o ich ofercie możesz dowiedzieć się klikając tutaj. Zapraszamy także do sprawdzenia ich poczucia humoru na fanpage-u Świat według Jimmy’ego z ABT.

  Film promujący szkółkę:

  Inne szkółki oferujące szkolenia kitesurfingowe:

 • Watersportcenter – watersportcenter.pl

 • ABCSURF – szkola.abcsurf.pl