2017-08-29

Inne sporty i spacery

Aktywny wypoczynek dla tych co nie lubią się moczyć

Kuźnica to miejsce ze szczególnym potencjałem dla sportów wodnych, jednak jeśli nie przepadasz za wodą lub po prostu już Ci się przejadła pozostaje jeszcze kilka możliwości na aktywne spędzanie czasu.


Wycieczka rowerowa

Przez cały Półwysep Helski ciągnie się ścieżka rowerowa, dookoła otoczona pięknymi widokami. Dobrym pomysłem może być wyprawa do Helu na obiad. Osoby, które będą czuć się zmęczone mogą wrócić pociągiem, które to regularnie kursują, a bilety kosztują około 5zł. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w Kuźnicy w szkółce wind&kite ABC. W tym roku powstała również nowa wypożyczalnia obok wypożyczalni sprzętu wodnego w Kuźnicy, zdjęcia oferowanych przez nią rowerów znajdują się poniżej. Cena wypożyczenia roweru na godzinę to 10zł, a na cały dzień 40zł, jej adres to ulica Hallera 1.

Trasy spacerowe

Jedną z najlepszych możliwości na aktywny wypoczynek w Kuźnicy jest spacerowanie. Spacer do Jastarni, Juraty, Chałup, Władysławowa lub nawet na Hel, plażą lub laskiem za wydmami to bardzo dobry pomysł. Z każdego z tych miejsc możesz wrócić pociągiem za około 5zł, a wycieczce będą towarzyszyć super widoki. Jeśli wybierasz się na trasę w kierunku Helu, proponuje po drodze zjeść pizze i ewentualnie wypić drinka (bezalkoholowe też są bardzo dobre) w Rettungs Budy w Jastarni. Poniżej zamieszczam zdjęcia z moich spacerów.

Skatepark

W Kuźnicy przy szkółce wind&kite ABC znajduje się mały skatepark, można tam także wynająć instruktora na lekcje jazdy na deskorolce.

Orlik w Jastarni

orlik_jastarnia - aktywny wypoczynek

Orlik w Jastarni

W Kuźnicy nie ma fajnego boiska do piłki nożnej (jedyne, które jest to asfaltowe przy starej szkole, która teraz jest w rękach szkółki wind&kite ABC), jednak na wjeździe do Jastarni znajduje się bardzo ładny orlik. Można tam dojechać pociągiem w 10 minut, wysiadając na pierwszej stacji (Jastarnia Wczasy), a następnie boisko znajdziemy 5 minut od stacji idąc w kierunku Jastarni. Inną możliwością pogranie w piłkę nożną w Kuźnicy jest stworzenie własnego boiska na plaży, czasami takie eventy organizuje szkółka wind&kite Jimmy World.

Wycieczka do fokarium na Helu

Na Hel można dojechać pociągiem lub samochodem, wycieczka do fokarium może być fajną atrakcją szczególnie dla dzieci. Wstęp kosztuje 5zł, czasami do fokarium są małe kolejki. Więcej informacji na stronie internetowej fokarium.