2016-07-25

Windsurfing

Windsurfing – sport dla każdego

Windsurfing to sport, którego próbować mogą już dzieci od 4 roku życia, a górnych ograniczeń nie ma wcale. Gwarantuje on świetną zabawę, a nie potrzeba do niego żadnych specjalnych predyspozycji fizycznych. Początki na windsurfingu są bardzo łatwe, dzięki czemu pływa się już od pierwszej lekcji, a z każdą kolejną godzinną zajęć zdobywa się w szybkim tempie nowe, cenne umiejętności. Jednak byłby w ogromnym błędzie ten kto pomyślałby, że windsurfing to prosty sport, który spodoba się tylko dzieciakom. Gdy opanuje się podstawy, można zacząć odkrywać prawdziwe obliczę tej pięknej dyscypliny- pływanie ślizgowe. Ze spokojnego przesuwania się po wodzie z prędkością około 5 km/h, zaczyna się śmigać w okolicach 40-50 km/h. Windsurfing ma także swoje odmiany ekstremalne takie jak freestyle i wave, podczas zawodów w tych konkurencjach zawodnicy prezentują takie rzeczy:


Dwa zdjęcia z powyższych zostały wykonane w Kuźnicy,  umiecie określić które?


Dlaczego zacząć przygodę z windsurfingiem akurat w Kuźnicy?

Zatoka Pucka, nad którą leży Kuźnica to najlepszy wiatrowo akwen w Polsce. Jest idealna zarówno do stawiania pierwszych kroków na desce (wiatr wystarczający do pływania wypornościowego spotkamy tu praktycznie codziennie), ale także do pływania już na bardzo zaawansowanym poziomie (częstotliwość dni z dobrymi warunkami ślizgowymi na Helu to mniej więcej, jeden dzień na tydzień). Główne zalety spotu w Kuźnicy to: płytka woda, w zależności od miejsca nawet do kilometra w głąb zatoki oraz w przeciwieństwie do Jastarni czy Władysławowa – mała ilość innych wind i kitesurferów na wodzie, co daje nam lepsze warunki do ćwiczenia manewrów i samego pływania.


Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą z Kuźnicy i przedstawiają instruktorów i klientów szkółki windsurfingu Maxsurf.


Gdzie można nauczyć się windsurfingu w Kuźnicy?

Baza Maxsurfu znajduje się bezpośrednio w centrum Kuźnicy (przy głównym deptaku). Posiada własną plażę nad zatoką, gdzie wygodnie można przygotować sprzęt lub obserwować szkolenie. Dużą zaletą dla uczących się jest bezpieczny akwen treningowy. Szkółka ta oferuje szkolenia indywidualne5 dniowe kursy grupowe, specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz atrakcyjną letnią formę aktywności dla maluchów „Przedszkole windsurfingowe” (kurs windsurfingowy przeplatany zabawą i odpoczynkiem). Oczywiście w szkółce można także wypożyczyć sam sprzęt.

Więcej o ich ofercie możesz dowiedzieć się klikając tutaj. 

Film promujący szkółkę:


  • Watersportcenter – watersportcenter.pl

  • ABCSURF – szkola.abcsurf.pl

  • Jimmy World – jimmy-world.com


Windsurfing dla zaawansowanych:

Popływałeś tydzień w Kuźnicy, albo innym miejscu w Polsce? Windsurfing Ci się spodobał i chciałbyś szybko rozwinąć swoje umiejętności? Serdecznie polecam zagraniczne, organizowane przez polską firmę Wavecamp, obozy windsurfingowe. Pięć godzin pływania dziennie z instruktorem, na topowych europejskich (i nie tylko) spotach, plus wieczorne wideoanalizy, w błyskawicznym tempie podwyższą Twój poziom, jeśli tylko nie brakuje Ci zajawki :).