2017-11-24

Lody i gofry!

Słodkości w Kuźnicy

Jak w każdym miejscu nastawionym na turystykę tak i w Kuźnicy mali i duzi znajdą miejsca, w których będą mogli uzupełnić cukry – zjeść: lody, gofry, desery. W poniższym krótkim zestawieniu opisane są takie lokacje, wraz informacjami o cenach i lokalizacji.

  • Foodszak

foodO foodszaku piszemy także w naszej liście restauracji i knajp, jednak ich specjalizacją są słodkości dlatego też musi się on pojawić także na tej podstronie. Dziewczyny z foodszaka oferują pyszne, naturalnie robione naleśniki i pancakesy, zarówno na słodko jak i w wersji „wytrawnej”. Mają one ciekawe kompozycje składników, znajdziemy tu naleśnika na przykład z: mascarpone-wiśniami-bezą lub innego z….  Foodszak oferuje także szeroką listę soków wyciskanych i koktajli. Całość jest sprzedawana z uroczego samochodu obszytego różowym futerkiem, przy którym stoi kilka leżaków i stolików, przeznaczonych dla klientów. Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy na facebooka foodtrucka.

 


Lokalizacja i oferta Foodszaka

 

 

 

 


  • Naleśniki i gofry w budce Maszopa

Maszop słodkości Kuźnica

Drugą z naszych propozycji jest naleśnik z budki znajdującej się w ogródku restauracji Maszop. Naleśniki te są naprawdę duże, tak, że można je zjeść jako drugie danie. Do wyboru jest około ośmiu smaków, według mnie najlepsze jest połączenie nutelli z mascaropne i prażonymi ziarnami pszenicy, ale uwaga, taki naleśnik jest baaardzo słodki! W ofercie są także naleśniki wytrawne oraz całkiem niezłe gofry. Maszop znajduje się zaraz naprzeciw portu w Kuźnicy.

 


 

  • Lody u Kojota

lody u kojota - lody, gofry, desery Kuźnica

Według mnie najlepsze lody w Kuźnicy. Znajdują się przy głównej promenadzie Kuźnicy, naprzeciwko szkółki wind&kite ABC obok restauracji Przetwórnia (z bardzo dobrym jedzeniem). Lody u Kojota oferują unikalne smaki, które zmieniają się co kilka dni, są także w atrakcyjnej cenie (3zł za porcje, która jest wielkości 1.5 gałki) oraz wafelki w różnych smakach.

 

 

 


 

  • Desery w Przetwórni

przetwornia - lody, gofry, deseryPyszne desery w Przetwórni. Tort bezowy, brownie, tiramisu wszystko ładnie podane i bardzo smaczne, niestety ceny deseru wahają się od 10 do 15zł. Mimo to serdecznie polecam.

 

 

 


 

  • Lody Wesoły Świderek

wesolyswider - lody, gofry, desery KuźnicaLody, gofry, desery oraz kawa przy głównej promenadzie Kuźnicy, nieopodal portu. Polecamy zestawy – desery lodowe, które są w atrakcyjnych cenach i często w ciekawym połączeniu.